Mystory

Esinejale

Aitäh, et tunned huvi või oled minemas õpilastele oma lugu jagama. Alljärgnevalt on kirjas väike meelespea, et Sinu tund õnnestuks igal juhul!

Enne kooli minemist valmista tund ja iseennast kindlasti ette. Kogu ettekande keskmes on Sinu lugu. Seega mõtle läbi, mis on Sinu kogemusest see, mis võiks noortele kõige enam kasuks olla.

Ettekandes võid vastata järgmistele küsimustele:

  • Mis oli sinu puhul käivitav faktor ettevõtlusega alustamiseks?
  • Milline on olnud sinu kujunemise lugu selleks, kes sa oled täna? Hea idee on alguspunktiks võtta see  aeg, milles kuulajaskond hetkel viibib – koolipingis.
  • Milline on sinu kui ettevõtja elu – milline näeb välja Sinu tavaline päev, millised on ettevõtja/juhi rolli eelised jne?
  • Milliste takistustega oma elus oled silmitsi seisnud ja kuidas neist üle said?
  • Milliseid ebaõnnestumisi oled kogenud ja mida nendest õppinud?

Eestis tihtipeale juhtuvad asjad siis, kui ise initsiatiiv võtta ja see ära teha. Võid ka õpilastelt uurida, mis on see asi, mille nemad ära tahaksid teha või milles ettevõtlik olla.

Palun küsi nii tunni alguses kui ka lõpus, kui paljud kuulajatest kaaluvad ettevõtlusega tegelemist. Palun loe huviliste arv kokku (või palu seda teha õpetajal). Varasem kogemus on näidanud, et tunni lõpus on ettevõtlust oma karjäärivaliku võimalusena nägevaid noori rohkem kui alguses.

Kui oled tunni ära andnud, siis kindlasti tee koos õpilastega pilt või selfie ja saada see aadressile mayri.tiido@kredex.ee. Kindlasti julgustame postitada ka enda sotsiaalmeedias teemaviitega #minulugu, et leiaksime postitused üles ja saaksime neid jagada “Minu Lugu – Ettevõtlikkus kooli" Facebooki lehel.

×